Úspěchy našich žáků v letech 2010/11 až 2014/15


Školní rok 2014/15


Soutěž žáků základních uměleckých škol ČR v sólovém a komorním zpěvu

Dominik Urbánek (pedagog Naďa Bláhová) – okresní kolo – 1. místo, krajské kolo – 1. místo

František Jeřábek (pedagog Naďa Bláhová) – okresní kolo – 1. místo, krajské kolo – 2. místo

Zuzana Zámečníková (pedagog Naďa Bláhová) – okresní kolo – 1. místo, krajské kolo – 1. místo s postupem do ústředního kola

komorní zpěv  Kristýna Saňková, Kristína Růžičková (pedagog Naďa Bláhová) – okresní kolo – 1. místo. krajské kolo – 2. místo

Alžběta Klímová (pedagog Zuzana Pálenská) – okresní kolo – 1. místo, krajské kolo – 2. místo

Jakub Skalník (pedagog Pavel Hamřík) – okresní kolo – 1. místo, krajské kolo – 1. místo

Kristína Růžičková (pedagog Naďa Bláhová) – okresní kolo – 2. místo

Kristýna Saňková (pedagog Naďa Bláhová) – okresní kolo – 2. místo

Dorota Ryšánková (pedagog Naďa Bláhová)  – okresní kolo – 2. místo

Eliška Crháková (pedagog Naďa Bláhová) – okresní kolo – 3. místo

komorní zpěv Kateřina Pálenská, Anna Kasanová (pedagog Zuzana Pálenská) – okresní kolo – 3. místo

Klára Komrsková (pedagog Zuzana Pálenská) – okresní kolo – ČU

Richard Kolař (pedagog Zuzana Pálenská) – okresní kolo – ČU

Anežka Šmerdová (pedagog Zuzana Pálenská) – okresní kolo – ČU

Besední dům (únor 2015)

Výchovné koncerty v Besedním domě, Brno

Ve dnech 4. 2. a 5. 2. 2015 se v Besedním domě konaly výchovné koncerty v rámci projektu Mozartovy děti, které pořádá Filharmonie Brno a ZUŠ Smetanova 8. Z naší školy se zúčastnili tři žáci, kteří mohli sólově účinkovat za doprovodu filharmonie.

Na klavír zahrál 3. větu z Griegova klavírního koncertu František Jeřábek z klavírní třídy MgA. Stanislavy Syrkové, Ph.D..

Z pěvecké třídy MgA. Nadi Bláhové si zazpívala Zuzana Zámečníková árii Isabelly z opery Italka v Alžíru Gioacchina Rossiniho a Kristina Růžičková árii Mamzelle Nitouche ze stejnojmenné operety Florimonda Hervého.

Všechny koncerty dirigoval pan dirigent Miloš Machek, jehož vynikající umělecký i lidský přístup umožnil mladým talentům zazářit při interpretaci výše uvedených skladeb.

Na tý louce zelený (leden – červen 2015)

Dne 8. ledna 2015 proběhla v brněnské Redutě premiéra operety „Na tý louce zelený“, na které jako hlasový pedagog spolupracovala MgA. Naďa Bláhová pedagožka zpěvu zdejší ZUŠ. V představení účinkovali žáci naší školy Zuzana Zámečníková, František Jeřábek, Kristina Růžičková, Kristýna Saňková a Michaela Velechovská a bývalí absolventi Tomáš Jeřábek a Markéta Bohmová. Další reprízy proběhly 12. a 19. ledna. Jelikož se představení těší velké návštěvnosti, uskuteční se další reprízy 10. května a 21. června 2015.

Pěvecká soutěž „Melodie“ (leden 2015), Brněnský vrabeček 5. 3. 2015

Klára Hromádková obsadila 2. místo v celostátní soutěži v populárním zpěvu „Melodie“, jejíž XIX. republikové finále se konalo v Praze v 30.-31. 1. 2015

Brněnský vrabeček – čestné uznání

Brněnský vrabeček - čestné uznání


Školní rok 2013/14


Národní soutěž ve hře na klavír

Martina Cvrkalová (pedagog Stáňa Syrková) – okresní kolo – ČU

Marie Doffková (pedagog Dagmar Kolařová) – okresní kolo – ČU

Patrik Buchta (pedagog Lucie Nováčková) – okresní kolo – ČU

František Jeřábek (pedagog Stáňa Syrková) –  soutěž ZUŠ ve hře na klavír 1. místo v okresním kole,1. místo v krajském kole, 2. místo v ústředním kole

František Jeřábek (pedagog Stáňa Syrková) – soutěž ZUŠ ve hře na klavír 1. místo v okresním kole,1. místo v krajském kole, 2. místo v ústředním kole

přijetí ke studiu na JAMU – obor Muzikálové herectví

Klára Jelínková (pedagog Naďa Bláhová)

Klára Jelínková (pedagog Naďa Bláhová)

Organum Regium Pardubice – Juniori

Patrik Buchta (pedagog Dita Černínová) – ČU

Antonín Šikula (pedagog Stáňa Syrková) – 1. místo

Filip Šmerda (pedagog Tomáš Syrek) – 2. místo

Jana Vechetová (pedagog Stáňa Syrková) – 1. místo

Organum Regium Pardubice – Virtuosi

Anh Nguyet Dang (pedagog Stáňa Syrková) – 1. místo

Anh Nguyet Dang (pedagog Stáňa Syrková) – 1. místo

Soutěžní přehlídka Bohuslava Martinů „Mládí“ v Poličce

Anežka Šmerdová (pedagog Zuzana Pálenská) – zlaté pásmo

Alžběta Klímová (pedagog Zuzana Pálenská) – zlaté pásmo

Dominik Urbánek (pedagog Naďa Bláhová) – zlaté pásmo

Kristýna Saňková (pedagog Naďa Bláhová) – stříbrné pásmo


Školní rok 2012/13


PŘIJETÍ NA KONZERVATOŘ BRNO

Jaroslav Lang (pedagog Jana Hamříková)


Školní rok 2011/12

PŘIJETÍ NA JAMU – OBOR DUCHOVNÍ HUDBA

Lucie Nováčková (pedagog Stáňa Syrková)

Organum Regium – Vuirtuosi

Lucie Nováčková (pedagog Stáňa Syrková) – 1. místo

Přehlídka Mládi Bohuslava Martinů v Poličce – zpěv

Karolína Kukolová (pedagog Naďa Bláhová) – zlaté pásmo

Ondřej Šmerda (pedagog Zuzana Pálenská) – zlaté pásmo

František Jeřábek (pedagogNaďa Bláhová) – zlaté pásmo

Zuzana Zámečníková (pedagog Naďa Bláhová) – bronzové pásmo

Kristýna Saňková pedagog (Naďa Bláhová) – bronzové pásmo

Přehlídka Mládi Bohuslava Martinů v Poličce – klavír

Patrik Buchta (pedagog Lucie Nováčková) – stříbrné pásmo

Terezie Jouklová (pedagog Lucie Nováčková) – bronzové pásmo


Školní rok 2010/11


Organum Regium

Václav Zemánek (pedagog Dagmar Kolařová) – 2. místo

Zuzana Vondrová (pedagog Tomáš Syrek) – ČU